Równo miesiąc temu popełniłem wpis „Blog – reaktywacja”, w którym zapowiedziałem powrót do blogowania. Od tamtej pory pojawiło się kilka wpisów, raczej luźnych, zmienił się szablon, reaktywowałem konto na Twitterze oraz wprowadziłem mniej widoczne porządki na blogu (modyfikacja kategorii, dodanie tagów do wpisów, przemeblowanie w pluginach, aktualizacja konta pocztowego i ustawień administracyjnych, migracja na inny hosting, itp.). Najwyższa pora wrócić do technicznych tekstów.

Techniczne tematy, jakie pojawią się na blogu zacznę od opisu świetnego narzędzia, wydanego przez Jetbrains, o nazwie Upsource. W skrócie – jest to kombajn do code review. Więcej o tym narzędziu przeczytacie już niebawem w kolejnym wpisie. Kolejnymi tematami technicznymi, będzie seria artykułów na temat Laravela 5, którego premiera zbliża się wielkimi krokami. Czwarta wersja frameworka zaskarbiła sobie moje uznanie po tym, jak Zend Framework 2 sromotnie mnie rozczarował. Z pisaniem o tym frameworku wstrzymywałem się, ponieważ wiedziałem, że niebawem wychodzi jego nowa wersja, mocno różniąca się od obecnej wersji. Na koniec pojawią się również teksty o Pythonie (z którym się przeprosiłem) oraz .NET (głównie w kontekście aplikacji Windows Store).

Oprócz prowadzenia bloga, część treści będę zamieszczał na Twitterze. Będą to głównie nowinki ze świata IT, więc jeśli macie konto w tym serwisie, nie pożałujecie jeśli będziecie mnie obserwować. Jeśli jednak nie posiadacie konta na Twitterze, nic straconego. W prawej kolumnie znajdziecie widget, który prezentuje ostatnie wpisy z Twittera.

Do końca reaktywacji zostały mi do zrobienia dwie rzeczy – przetłumaczenie angielskojęzycznych treści na język polski oraz niewielka modyfikacja w reklamach. W chwili obecnej jest jeden bloczek z reklamami AdTaily. Pojawi się jeszcze jeden (może dwa) elementy reklamowe. Będą one maksymalnie nieinwazyjne, nie będą wyskakiwały w postaci kolorowych (żeby nie napisać – oczojebnych) banerów, nie będą nagle odtwarzały dźwięków. Jednym słowem – będą nienachalne. Dlatego jeśli wyłączycie Adblocka i od czasu do czasu kliknięcie w jakąś reklamę, będę bardzo wdzięczny.

Na koniec mam do Was ogromną prośbę. Ponieważ blog przeszedł poważną modyfikację, mogą pojawić się jakieś nieoczekiwane błędy/usterki. Jeśli coś takiego zauważycie, wyślijcie do mnie wiadomość (np. poprzez formularz kontaktowy). Chciałbym dostarczać treści o najwyższej jakości, więc wszelkie uwagi oraz propozycje są mile widziane.