Dzisiaj w nocy Microsoft poinformował o udostępnieniu nowego urządzenia oraz powiązanego z nim serwisu. Band, opaska należąca do grona tzw. wearable devices, będzie przez całą dobę monitorowała rytm serca, spalanie kalorii oraz jakoś naszego snu, a dane będą zbierane i analizowane w usłudze Health.

Urządzenie komunikuje się ze smartphonem i przekazuje do niego zebrane dane, które następnie są analizowane w celu przedstawienia użytkownikom statystyk oraz informacji o naszym stanie zdrowia i naszej kondycji. Oprócz wspomnianych danych, Band w połączeniu z Health będzie zbierał informacje na temat naszej aktywności fizycznej.

Dodatkowo, Microsoft tak przygotował usługę Health, że będzie ona w stanie przyjmować dane z aplikacji takich jak RunKeeper oraz innych urządzeń służących do śledzenie naszej aktywności fizycznej. Na koniec pozostaje jeszcze wspomnieć, że Band będzie w stanie informować nas o przychodzących połączeniach, sms-ach, mailach i aktualizacjach w sieciach społecznościowych. Co więcej, da nam również dostęp do wirtualnej asystentki – Cortany.

Microsoft-Health

Cena? W sklepie Microsoftu urządzenie można nabyć w cenie $199. Oprócz samego urządzenia możemy również pobrać aplikację na telefon z Windows Phone, Androidem oraz iOS.

Co dostaniemy w podanej cenie? Urządzenie oraz kabel USB do ładowania baterii. Sercem Microsoft Band ma być procesor ARM Cortex M4 MCU, wspierany 64MB pamięci. Wyposażony jest w czujnik rytmu serca, akcelerometr, żyroskop, GPS, czujnik temperatury skóry, natężenia promieniowania UV oraz pojemnościowy. Do komunikacji z telefonem posłuży moduł Bluetooth LE. Bateria w urządzeniu ma wystarczyć na dwa dni standardowego korzystania. Band jest odporny na pot i zabrudzenia.

Więcej na temat Microsoft Health możecie przeczytać na oficjalnym blogu Microsoftu.