Minęło niemal pół roku od ostatniego wpisu i prawie rok od czasu, gdy regularnie pisałem na blogu. Powodów tego stanu było wiele i nie do wszystkich mogę (chcę) podać wyjaśnienie w publicznej przestrzeni, niemniej zebrałem się w sobie i postanowiłem kontynuować pisanie bloga.

Poza samą reaktywacją, blog przejdzie również lifting wyglądu (nowy szablon już się szuka) oraz zmieni się nieco jego zawartość. Obok stricte technicznych wpisów zawierających porady, how-to oraz testy nowych rozwiązań, będą pojawiać się nowości ze świata IT, recenzje (bardzo subiektywne) nowych produktów i usług. Wróci również seria „Oddam książkę w dobre ręce” – oprócz książek IT pojawią się te, które czytam w tzw. wolnej chwili. Na dokładkę pojawią się wpisy związane z podróżami (nowe hobby odkryte jeszcze w 2011 roku), których przez ostatnie kilka lat odbyłem wiele.

Tematy techniczne raczej nie wymagają wyjaśnienia, natomiast podróże już tak. Nie będą to suche teksty opisujące ładne widoczki. Bardziej skupię się na organizacyjnej części wyjazdu, zaprezentuję sposoby na tanie podróżowanie oraz własne doświadczenia związane z pobytem w danym miejscu (oczywistym jest, że jako umiarkowany gadżeciarz dodam swoje trzy grosze na temat urządzeń jakie mi towarzyszą oraz tego, jak sobie poradziły w podróży).

Jeśli okaże się, że tematy podróżnicze Wam się spodobają, wyodrębnię je do osobnego bloga, który skupi się tylko na podróżach. Nowe wpisy pojawią się niebawem – na pierwszy ogień pójdzie ostatnia podróż. Zapraszam do lektury.