Każdy z nas ma własny patent na przechowywanie „szybkich” notatek. Od standardowych żółtych karteczek, przez elektroniczne ich wersje, na dedykowanych aplikacjach kończąc – przypominają nam one o spotkaniach, zakupach, pomysłach, itp. Moim patentem od lat był OneNote. Na początku nie grzeszył użytecznością, głównie ze względu na ogromne problemy związane z synchronizacją między urządzeniami.

Od pewnego czasu OneNote wyrasta na jednego z liderów rynku aplikacji do wykonywania szybkich notatek. Synchronizacja między komputerami oraz urządzeniami mobilnymi w końcu działa jak należy, możemy korzystać z wersji desktopowej, wersji online oraz wersji mobilnej w taki sam wygodny sposób.

Jedną z ostatnich modyfikacji jaka pojawiła się w OneNote, jest możliwość tworzenia notatek z poziomu e-maila. Co to oznacza? Oznacza to, że wystarczy wysłać maila na adres me@onenote.com ze zweryfikowanego adresu mailowego, a notatka zostanie utworzona. Adresy e-mail z jakich możemy wysyłać definiujemy pod adresem https://www.onenote.com/emailsettings.

screenPo określeniu z jakiego adresu e-mail będziemy wysyłać notatki, możemy korzystać z tej funkcji z dowolnego urządzenia bez konieczności logowania się do OneNote. Jeśli wyślemy maila z adresu niezdefiniowanego w ustawieniach, otrzymamy automatyczną odpowiedź z instrukcjami na temat dodania adresu do listy dozwolonych maili.

Witaj! Miło nam, że interesuje Cię wysyłanie wiadomości e-mail do programu OneNote. Odwiedź naszą stronę ustawienia poczty e-mail, aby przeprowadzić konfigurację. Gdy wykonasz te kroki, będziemy zapisywać w Twoim notesie wszystko, co wyślesz na adres me@onenote.com.
Zespół programu OneNote

Mała rzecz, a cieszy.