Praca nad projektem webowym wiąże się niejednokrotnie z koniecznością poruszania się w kilku technologiach jednocześnie. Powoduje to, że w przeglądarce oprócz podglądu postępu prac, wachlujemy zakładkami w celu sprawdzenia w dokumentacji konkretnej funkcji lub biblioteki. Jeśli należycie do grona osób, którym przeszkadza nadmiar zakładek, na pewno spodoba się wam serwis DevDocs.io.

DevDocs to serwis agregujący dokumentację do najpopularniejszych języków, technologii oraz bibliotek wykorzystywanych podczas prac na aplikacjami webowymi. Znajdziemy w nim PHP, CSS, HTML, Ruby, JavaScript, Angular.js, Git, Sass i wiele innych. Co więcej, serwis możemy tak zmodyfikować, żeby wyświetlał dokumentację tylko do tych języków i technologii, które aktualnie nas interesują.

Jednak to nie ilość dokumentacji jaka w serwisie jest dostępna powoduje, że jest to doskonałe narzędzie. Poza samą dokumentacją serwis oferuje między innymi:

  • skróty klawiaturowe ułatwiające nawigację
  • wyszukiwarkę we wszystkich zapisanych językach i technologiach
  • uproszczone wyszukiwanie bazujące na skrótach
  • możliwość zastosowania jako wyszukiwarka w przeglądarkach Firefox i Chrome
  • przechowywanie dokumentacji lokalnie, dzięki czemu wyszukiwanie jest niezwykle szybkie (niestety bez dostępu do sieci serwis nie będzie w pełni funkcjonalny)

Serwis znajduje się pod adresem – http://devdocs.io/