Narzędzi do zapisywania ulubionych stron jest mnóstwo – od najzwyklejszych zakładek w przeglądarce, na dedykowanych aplikacjach i rozszerzeniach kończąc. Wszystkie te rozwiązania mają jedną wspólną wadę – trudno zsynchronizować zapisane strony na każdym urządzeniu. Problemem jest konieczność instalacji aplikacji lub rozszerzenia oraz konieczność korzystania z jednej platformy, np. zakładki w Firefox/Chrome.
Z pomocą przychodzi nam saved.io. Idea działania saved.io jest banalnie prosta. Wystarczy przed adresem strony, która nas interesuje, wpisać saved.io/. I już, strona została zapisana w naszych ulubionych.

Aby uniknąć bałaganu w zapisanych ulubionych, możemy utworzyć listy. Dzięki nim pogrupujemy tematycznie podobne strony. Listę utworzymy tak samo prosto, jak samą zakładkę. Przed adresem interesującej nas strony wystarczy wpisać nazwa-listy.saved.io/, gdzie nazwa-listy wskazuje na listę, do której chcemy dodać stronę.

Zalety korzystania z saved.io? Brak konieczności instalowania dodatkowych aplikacji i rozszerzeń, działa w każdej przeglądarce, na każdym urządzeniu i przede wszystkim jest proste w użyciu.