Buzz wokół Socl, społecznościowej wyszukiwarki Microsoftu, nieco przycichł, ale w niczym to nie przeszkadza jego twórcom we wprowadzaniu kolejnych usprawnień. Zalogowałem się do serwisu szukając nowych funkcjonalności i okazało się, że jednak coś się z Socl dzieje. Pierwszą zmianą jaka rzuca się w oczy, to możliwość skorzystania z Windows Live ID podczas logowania. Konto na Facebooku nie jest już wymagane do korzystania z serwisu.

image

Ciekawą zmianą wydaje się być dodanie nowej akcji, jaką możemy wykonać w odpowiedzi na czyjś post. Nowa funkcja nosi nazwę Riff i pozwala na udostępnienie czyjegoś wpisu w naszym “strumieniu”. W sumie nie ma z czego się cieszyć, przecież udostępnianie czyichś wpisów jest dostępne w każdej innej społecznościówce. Niemniej zmiana ta pozwoli na nieco większe zaangażowanie testującej społeczności. Więcej na ten temat przeczytamy w oficjalnej notce, zamieszczonej na blogu Fuse Labs.

Zmiany pojawiły się również w ustawieniach, które do tej pory nie powalały na kolana i zamykały się w obrębie warstwy otwieranej po kliknięciu w nasz awatar. Teraz pojawiają się jako osobna strona i nieco przypominają ustawienia znane z przeglądarki Chrome.

I to by było na tyle. Nie zauważyłem żadnych innych usprawnień, może poza nieco lepszym działaniem całego serwisu. Jeśli chcielibyście przetestować Socl na własnej skórze, mam kilka zaproszeń do rozdania.