Długo nosiłem się z zamiarem stworzenia własnego bloga. Powstrzymywało mnie wiele rzeczy, Od braku czasu począwszy, poprzez problemy z hostingiem, na braku sensownych tematów kończąc. Wraz z rozwojem i wzrostem popularności Zend Frameworka oraz jQuery, pojawiły się tematy, o których można pisać. Nagle pojawiło się więcej czasu, który można poświęcić na pisanie bloga, a problemy z hostingiem rozwiązały się w momencie odświeżenia konta Google.

O czym będę pisał?

O wspomnianych wcześniej Zend Framework oraz jQuery. Na blogu będą również pojawiać wpisy o .NET. Co jakiś czas pojawi się tekst o szeroko rozumianej branży IT. Bardzo możliwe, że pojawią się również tłumaczenia z angielskojęzycznych blogów.
Pojawią się również tematy niezwiązane z informatyką. W zdecydowanej większości będą to amatorskie zdjęcia, ewentualnie filmy, linki do ciekawych artykułów oraz informacje o interesujących wydarzeniach.

Szewc w dziurawych butach chodzi.

Na pewno zastanawia was dlaczego nie mam swojej domeny oraz hostingu i korzystam z gotowych rozwiązań? Zdecydowałem się na korzystanie z gotowych rozwiązań, ponieważ są wygodne. Nie muszę martwić się o utrzymanie kodu oraz mam narzędzie desktopowe, dzięki któremu nie muszę używać edytora WYSIWYG. Kolejną rzeczą o jaką nie muszę się martwić, to transfer, czy miejsce na dysku. Oczywiście nie wszystko można zrobić bazując na gotowych rozwiązaniach, jednak na chwilę obecną w zupełności one mi wystarczają.

To by było na tyle, jeśli chodzi o wstęp. Następny wpis jaki się pojawi, będzie traktował o formularzach w Zend Framework. Zapraszam do lektury.